A-Pex – zwycięzca!

Od chwili wprowadzenia na rynek baterii A-Pex, Damixa zdobyła dwie ważne nagrody za wyróżniający się design, dowodząc, że pozostaje liczącym się graczem w dziedzinie innowacyjnych produktów i rozwiązań. A-Pex jest całkowicie nową i unikalnie zaprojektowaną serią, wyrażającą się nowoczesnym, minimalistycznym i innowacyjnym wzornictwem.
Najpierw baterie kuchenna i łazienkowa zdobyły Interior Innovation Design Award, a następnie bateria łazienkowa otrzymała red dot design award.
Interior Innovation Award jest jedną z najbardziej prestiżowych, światowych nagród
w dziedzinie wyposażenia wnętrz. Została utworzona w 2002 r. przez imm cologne. Organizatorem jest German Design Council.
Interior Innovation Award ocenia innowacyjność produktów we wszystkich dziedzinach przemysłu związanego z sektorem wyposażenia wnętrz.
Red dot design award to jedną z najbardziej prestiżowych nagród na świecie. Konkurują o nią tysiące produktów ze wszystkich zakątków naszego globu. To wielki zaszczyt znaleźć się  wśród nagrodzonych produktów, zaprezentowanych w muzeum wzornictwa Red Dot. Damixa dotychczas zdobyła red dot design award za baterie Merkur, Arc, G-type (2 produkty), Clover i Clover Easy.

"Wdrożenie tzw. projektu produktu jest procesem ciągnącym się przez długi okres czasu i wymagającym zaangażowania wielu ludzi. Jedną z ważnych grup są konsumenci. Podczas procesu projektowania wsłuchaliśmy się w  ich wymagania i życzenia, co do tego jak bateria powinna wyglądać i funkcjonować. Co najistotniejsze, zaskutkowało  to  przyjęciem rozwiązania, w którym regulacja przepływu wody umieszczona została na szczycie baterii i dała początek jej nazwie (apex – z ang. szczyt, wierzchołek). Nadaje to baterii nie tylko unikalnego wyglądu, ale również unikalnej funkcjonalności” mówi Claus Rosager , Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju. "Uwagi klientów wziął pod uwagę zarówno projektant jak i zespół ds. rozwoju Damixa, który na potrzeby baterii A-Pex opracował nowy typ  jednostki regulującej przepływ wody”, kontynuuje.

Anders Hermansen, który zaprojektował A-Pex, pracował z wieloma innymi wiodącymi firmami duńskimi. Od końca 1980 roku wdrażał produkty we współpracy z B&O.

A-Pex to absolutny szczyt duńskiego designu; proces projektowania był ekscytujący
i wymagający, a rezultat znakomicie łączy w sobie zapotrzebowanie Damixa i klientów na funkcjonalność i piękno.
Dalsze informacje można uzyskać kontaktując się z Damixa pod numerem telefonu: 
606 286 638 lub pod adresem email: damixa@damixa.com

 


Damixa jest duńską firmą z siedzibą w Odense. Powstała w 1932 r. i współcześnie kojarzona jest na całym świecie z ponadczasowym duńskim designem, funkcjonalnością i przyjaznymi w użytkowaniu produktami. Cechy te były priorytetem od chwili powstania firmy i pozostaną wyznacznikiem jej działania w przyszłości.