Troska o środowisko

Troska o środowisko naturalne przejawia się w każdym działaniu Damixa. Prowadzenie biznesu ekologicznie jest modne, ale w Damixa bycie ekologicznym to także tradycja i przestrzeganie zasad wynikających z filozofii ochrony środowiska. Mając powyższe na uwadze Damixa znajduje się w czołówce projektów związanych z oszczędzaniem wody.

Woda jest zasobem deficytowym. Liczba mieszkańców Ziemi wzrosła trzykrotnie w ciągu ostatniego stulecia, podczas gdy zużycie wody wzrosło siedmiokrotnie. Musimy chronić te rzadkie i drogie krople. Damixa posiada na rynku wiele modeli, które umożliwiają regulacje zużycia wody i zawierają funkcje jej oszczędzania.

"Sztuką jest, aby projektować i produkować świetne produkty, dające klientom wspaniałe doznania w trakcie kąpieli lub mycia, przy jednoczesny zmniejszeniu zużycia wody np. o 25 lub 30%," wyjaśnia wiceprezes ds. badań i rozwoju, Claus Rosager Nielsen.

Na przestrzeni lat, Damixa dowiodła, że można to osiągnąć. Wszystkie modele mogą być oczywiście ustawione na 100% przepływu wody, jesli jest taka potrzeba.  Elementy ochrony środowiska stosowane w armaturze Damixa powodują oszczędność rzędu tysięcy litrów wody rocznie, przez gospodarstwa domowe. Rezultaty mogą być odczuwalne przez każdą indywidualną rodzinę. Ponadto, gdy wielu mieszkańców na tym samym obszarze wyraża wolę oszczędności wody, ma to wielki wpływ na społeczeństwo i środowisko naturalne.

Filozofia środowiskowa

Stosunek Damixa  do środowiska naturalnego został określony w ramach polityki ochrony środowiska, która stanowi podstawę wszystkich działań firmy.

"Wdrażając nową, oszczędzającą wodę armaturę, w celu oszczędzania energii, koncentrujemy się na możliwości recyklingu materiałów. Preferujemy dostawców  mogących udokumentować działania na rzecz zarządzania środowiskiem naturalnymi oraz staramy się promować świadomość ekologiczną wśród naszych pracowników " mówi Dyrektor Generalny Ole Sander. "Do produkcji naszych wyrobów, wybieramy  materiały ekologiczne wielokrotnego użytku. Przy ocenie istniejących produktów oraz opracowaniu nowych, myślimy w kategoriach cykli życia. Mamy wspólną odpowiedzialność wobec środowiska naturalnego.”,  wyjaśniaOle Sander.

W Damixa środowisko naturalne odgrywa główną rolę. "Rzeczy muszą tworzyć syntezę. Należy mieć wzgląd na środowisko, skupiając się na nowoczesnej technice, funkcjonalności i najwyższej jakości. Chcielibyśmy dać klientom na całym świecie doskonały produkt mogący posłużyć wiele lat - również z możliwością jego wymiany i ewentualnie pozbycia się go z czystym sumieniem ", mówi Ole Sander.