Free - nowa, unikalna bateria bezdotykowa

Damixa Free to nowa, zaprojektowana w Danii, bateria bezdotykowa o opływowym kształcie. Bateria umożliwiająca zachowanie wysokiego poziomu higieny oraz pozwalająca na znaczącą oszczędność wody i energii elektrycznej. Dzięki solidnej konstrukcji może znaleźć szerokoie zastosowania w obiektach użyteczności publicznej.

Nowa bateria bezdotykowa od Damixa jest wyjątkowa i wyróżnia się na tle innych tego typu urządzeń swym łatwym  do utrzymania w czystości kształtem i prostym wyglądem. Opływowy i solidny korpus kwalifikuje ją do stosowania  w obiektach użyteczności publicznej, takich jak szkoły, przedsiębiorstwa czy lotniska.

Bateria Free zaprojektowana została przez inżyniera projektu Damixa – Clausa Rantzau, którego celem było stworzenie armatury, która oprze się działaniu czasu oraz łatwej w czyszczeniu: “Minimalistyczny design eliminuje niepotrzebne połączenia i załamania, w których zbiera się bród. Ponadto, na zakrzywionej powierzchni nie zbiera się woda. Krople zsuwają się z niej zamiast pozostawiać plamy i wapienne okręgi” wyjaśnia Claus Rantzau. Przełącznik regulacji temperatury umieszczony jest z boku baterii, nad umywalką. Pozwala to uniknąć niepotrzebnych rozprysków wody z mokrych dłoni na blat. Bateria dostępna jest również w wariancie z preinstalowaną temperaturą strumienia wody, bez przełącznika. W tym wariancie korpus jest całkowicie gładki i pozbawiony jakichkolwiek łączeń (po prostu rurka).

Cała elektronika armatury umieszczona jest nad blatem, więc wymiana akumulatora nie stanowi problemu  i w całości odbywa się nad jego powierzchnią. Kran dostarczany jest z długowieczną baterią, co oznacza,  że nie ma konieczności podłączania go do źródła prądu. Damixa Free jest wysoce niezawodna, higieniczna, łatwa w użyciu oraz oszczędna, zarówno pod względem ilości zużywanej wody jak i energii potrzebnej do jej podgrzania. Tym samym stanowi korzystnie rozwiązanie dla użytkowanika i środowiska naturalnego. Elektroniczne sterowanie umożliwia ograniczenie zużycia wody do 30% w stosunku do tradycyjnej baterii jednouchwytowej.

Kilka faktów o Damixa Tronic:

• Niezawodność: niezależne podłączenie minimalizuje ryzyko błędu i powoduje, że bateria jest niezawodna i łatwa w konserwacji
• Automatyczne przepłukiwanie baterii dla zwiększenia higieny
• Dostępne dwa warianty: z uchwytem regulacji temperatury i bez uchwytu – w modelach bez uchwytu temperaturę ustawia się na zaworach doprowadzających wodę
• Cała elektronika baterii znajduje się nad powierzchnią blatu
• Przyjazny montaż
• Akumulator zasialjący baterię znajduje się za zaślepką na wylewce baterii. Zaślepka demontowana przy pomocy klucza

Zakres cenowy: 1 218,00 zł / 1 337,00 zł