Nagrody za design

Damixa nagrody

Eleganckie wzornictwo Damixa zdobyło wiele międzynarodowych nagród

Nagrody za design

Red Dot Design Award

Produkty Damixa jedenastokrotnie uhonorowano reddot design award, jedną z najbardziej prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa. Konkurują o nią tysiące produktów z całego świata. To wielki zaszczyt znaleźć się wśród wyróżnionych produktów, zaprezentowanych w muzeum designu reddot.


W przeszłości nagrodę przyznano bateriom Merukr, Arc i G-Type. W 2011 r. nagrodzono baterię umywalkową Clover, a w 2012 r. Clover Easy. W ostatnich trzech edycjach konkursu, w 2014 r. nagrodzono baterię umywalkową A-Pex, w 2015 r. baterię kuchenną Fern z wysoką wylewką, a w 2016 r. baterię kuchenną Tradition z wyciąganą wylewką, baterię kuchenną Slate Pro oraz zestaw prysznicowy A-Pex.

 

iF Product Design Award


Damixa dwukrotnie zdobyła ważną nagrodę „iF product design”, stanowiącej prestiżowe uznanie dla wszystkich firm projektowych. Nagrodą uhonorowano  produkty z serii: Arc i Illusion.


„Nagroda "iF product design” jest jedną z wiodących na świecie nagród
w dziedzinie wzornictwa. Przyznawana jest firmom wykazujących szczególne zaangażowanie w innowacyjność projektowanych wyrobów. Każdego roku ponad 200 produktów z ponad 35 krajów, jest ocenianych przez jury złożone z międzynarodowych ekspertów w Centrum Wystawowym w Hanowerze. Najlepsi otrzymują znak „iF” oraz miejsce wśród największych uznawanych na świecie firm projektowych, "wyjaśnia, Lars Bladt, CEO.

Podkreśla, że uznanie poparte międzynarodowymi nagrodami jest ważne dla Damixa i innych firm zaciekle konkurujących o najwyższą jakość projektów. "Nagrody międzynarodowe mają wpływ na umocnienie naszego wizerunku, jako firmy zorientowanej na rynki zagraniczne, rozpowszechniając duński design w świecie, przy jednoczesnym zapewnieniu, że funkcjonalność i jakość są ich najmocniejszą stroną." mówi Lars Bladt.

 

Interior Innovation Design Award


Interior Innovation Award jest jedną z najbardziej prestiżowych nagród w branży wyposażenia na całym świecie i została wprowadzona w 2002 r. przez imm cologne. Organizatorem jest German Design Council.

Interior Innovation Award ocenia innowacyjność produktów ze wszystkich dziedzin przemysłu w tym sektorze.

 Damixa zdobyła nagrodę w 2014 r. za produkty serii A-PEX.