Pine - wszechstronna bateria

Nową serię baterii Pine, skandynawskiego producenta Damixa, charakteryzują zoptymalizowane funkcje wykorzystania energii, oszczędne zużycie wody, wykonanie
z wysokiej jakości materiałów – a wszystko to za przystępną cenę. Baterie stanowią więc bezpieczną alternatywę przy wymianie aktualnie użytkowanej armatury i termostatów.

Dostępna jest już całkowicie nowa i kompleksowa linia baterii i termostatów - Pine, opracowana i wdrożona przez inżynierów duńskiego producenta Damixa. Ich celem było stworzenie „sensownej baterii w rozsądnej cenie” - przy jednoczesnym wyposażeniu jej w funkcje podnoszące atrakcyjność produktu.

“Desing oparty na zaokrąglonych prostokątach, jednocześnie klasyczny i prosty, wydaje się bardzo współczesny. Baterie pozbawione są zbędnych ozdobników. Dążyliśmy do stworzenia armatury wyrazistej, przyjaznej dla użytkownika i łatwo dostępnej”, wyjaśnia inżynier projektu Claus Rantzau, odpowiedzialny za kształt nowej serii.

Przyjazna dla środowiska i portfela
Wszystkie baterie z serii Pine wyposażone są w funkcję oszczędzania gorącej wody Cold Start. Oznacza to, że przy ustawieniu uchwytu baterii w pozycji środkowej, z baterii wypływa zimna woda. W bateriach starszej generacji, przy tym samym położeniu uchwytu, bateria oddaje strumień będący mieszaniną wody zimnej i ciepłej. W początkowej fazie użytkownik odczuwa jednak wyłącznie wodę zimną, ponieważ dotarcie do wylewki strumienia ciepłej wody wymaga zazwyczaj dłuższego czasu. W praktyce więc,  bez wpływu na komfort użytkowania armatury, baterie z funkcją Cold Start przyczyniają się do obniżenia rachunków za ciepłą wodę. Testy przeprowadzone w budynkach mieszkalnych i toaletach publicznych wykazały oszczędność zużycia energii rzędu 30%  - bez spadku komfortu korzystania z baterii.

Baterie łazienkowe Pine wyposażono w perlator ograniczający przepływ wody do 6 litrów na minutę, a baterie kuchenne do 8 litrów. To znacząco mniej niż w większości współcześnie używanych baterii. Testy wykazały, że połączenie ekonomicznych perlatorów z funkcją Cold Start może zaowocować zwrotem kosztów poniesionych na zakup baterii już w pierwszym roku jej użytkowania (w zależności od częstotliwości użytkowania i nawyków konsumenta).

Pewny wybór
Seria Pine reprezentowana jest przez baterie kuchenne z niskimi i wysokimi wylewkami, baterie łazienkowe z korkiem i bez korka automatycznego, termostaty prysznicowe i wannowe. Minimalistyczny skandynawski design i wbudowane funkcje oszczędzania wody przesądzają o bezpieczeństwie wyboru serii przez doradców i konsultantów energetycznych, jak również ich przydatności dla spółdzielni mieszkaniowych czy deweloperów.