Projektanci

Utalentowani projektanci uosabiają Damixa

Damixa słynie na całym świecie z doskonałego duńskiego wzornictwa. Powyższe jest rezultatem współpracy z utalentowanymi projektantami, którzy tworzą armaturę dla przyszłych pokoleń.

Damixa ściśle współpracuje z wyznaczającymi trendy projektantami, z całego świata. W ten sposób pozostaje w czołówce producentów armatury do domów przyszłości. "Zawsze musimy upewniać się, że  spełniamy  i wybiegamy ponad oczekiwania klientów", wyjaśnia Ole Sander, Dyrektor Generalny Damixa.

Design i funkcjonalność idą w parze

Filozofia projektowania Damixa opiera się na idei, zgodnie z którą forma
i funkcjonalność powinny iść w parze. Odzwierciedleniem tej filozofii jest motto: „Design, który ma Sens”. Przeznaczamy znaczne środki finansowe na poznanie i zrozumienie zachowań oraz oczekiwań klientów w kuchniach i łazienkach. Bateria Damixa powinna nie tylko dobrze pełnić swoją  funkcję. Jej wzornictwo powinno również pozostać atrakcyjne przez wiele lat. Nasze baterie wzbudzają szerokie uznanie i zdobyły już kilka międzynarodowych nagród w zakresie designu.

 

Anders Hermansen

Projektant Anders Hermansen ukończył w 1982 r. Danish Design School z tytułem  projektanta mebli. Pracował z czołowymi duńskimi firmami, w tym Paustian A / S i Louis Poulsen. Od końca 1980 r. wdrażał produkty wraz z B & O - ostatnio BEOSOUND 5 i BeoPlay V1.
Dzięki nowe serii baterii A-Pex od Damixa, tradycja wyróżniającego designu produktu jest kontynuowana. Duński. Międzynarodowy. Inny - ale z możliwością tworzenia doniosłego wzornictwa ze stałym poczuciem estetyki i zorientowaniem na oczekiwania klientów.

"To było ekscytujące wyzwanie, aby oczekiwania klientów,  innowacje i klasyczne funkcje zamknąć w projekcie baterii, który  będzie w stanie ożywić wiele różnych rodzajów pomieszczeń, odznaczając swój piękny i funkcjonalny ślad w każdym z nich”, mówi Anders Hermansen.

 

Arkitema

Kierownik projektu Anne Qvist, ze znanego studia architektonicznego Arkitema, jest kobietą stojącą za serią Profile – piękną, minimalistyczną armaturą do kuchni i łazienek. Bazując na filozofii Arkitema, zmierzającej do tworzenia spójności między produktem a jego otoczeniem, Anne Qvist zaprojektowała nowoczesną klasykę, odpowiednią zarówno do starych, jak i nowych domów.

Anne Qvist opowiada o projektowaniu serii Profile: "Uwielbiam dobrą jakość i kocham wszystko, co jest proste i stylistycznie spójne. Założenia te stanęły u podstaw stworzenia kolekcji Profile, dopasowanej do czasów, w których żyjemy. Jesteśmy zabiegani, dlatego też chcemy otaczać się dobrym designem i rzeczami, które za każdym razem po prostu muszą działać. Z Profile  wiesz, że cała koncepcja serii została naprawdę dogłębnie przemyślana, że cieszy w codziennym używaniu."

 

Gneissgroup

Gneissgroup jest firmą projektową z siedzibą w Kopenhadze z odważnymi pomysłami i ukierunkowaną na innowacje. Rezultatem pierwszej współpracy między Gneissgroup i Damixa było powstanie prostej i genialnej serii G-Type, która zdobyła międzynarodową nagrodę za wzornictwo. Projektant Mikal Harrsen oraz architekt Torben Jørgensen z Gneissgroup  skontaktowali się z Damixa prezentując podstawową ideę stworzenia serii G-Type, Koncepcja wzbudziła taki entuzjazm, iż w naszym Wydziale Wzornictwa natychmiast znaleźli się chętni do współpracy z tym innowacyjnym studiem.

 

Projektanci Damixa

Damixa również posiada mnóstwo utalentowanych pracowników w Wydziale Wzornictwa. Projektanci Damixa zastanawiali się, dlaczego woda miałaby płynąć z kranu tylko w dół, kiedy z praktycznego punktu widzenia sensowne jest, aby mogła płynąć do góry,  na przykład: jeśli chcesz się jej napić.

W ten sposób narodziła się seria Arc. Wylewkę baterii można obracać z boku na bok oraz do góry i na dół. Ułatwia to na przykład doprowadzenie strumienia wody do rogów zlewu, kiedy pojawi się potrzeba ich oczyszczenia bądź napełnienie wodą miski. Liczne funkcje i niezwykły design tej serii zdobyły dwie międzynarodowe nagrody.

Byliśmy zainteresowani połączeniem wielu funkcjonalnych możliwości
z prostym i stylowy wyglądem, charakterystycznym dla dobrego duńskiego designu. Dlatego też jako uchwyt użyliśmy joysticka i dodaliśmy przyjemne w dotyku akcesoria, które wyraźnie wskazują, gdzie należy złapać by obsługiwać armaturę, "wyjaśnia Claus Rosager Nielsen, Wiceprezes ds. Badań i Rozwoju.

Biały i Czerwony - gotowe do zamiany

Seria Arc jest dostępna w wersji chromowanej i w wersji chromowanej z miękkimi w dotyku akcesoriami do uchwytu i wylewki, w kolorach: czarnym, czerwonym i białym. W ten sposób możesz zmienić kolorystykę, jeśli chcesz uzyskać nowy  styl kuchni lub łazienki.