Red Dot Award 2016

Skandynawski producent armatury Damixa otrzymał w 2016 r. trzy prestiżowe nagrody Red Dot. Wyróżniono dwie baterie kuchenne i jeden zestaw prysznicowy. Każdy z produktów nagrodzono w kategorii „High Quality Design”.

Międzynarodowe wyróżnienie największego kalibru. Trudno o większe, niż uznanie panelu sędziowskiego Red Dot przyznającego jednej marce, aż trzy nagrody za najlepszy design 2016 r.  W konkursie udział wzięło ponad 5 200 produktów w 31 kategoriach, konkurencja była więc duża.

Uwagę 41 osobowego jury przykuły trzy bardzo różne produkty.

System prysznicowy A-Pex to minimalistyczny design i pełna funkcjonalność natrysku. Bateria Tradition to klasyczne wzornictwo i wyciągana wylewka, odpowiadające potrzebom współczesnego konsumenta. Bateria kuchenna Slate Pro idzie w swej funkcjonalności o krok dalej. Jej wylewka wykonana jest z elastycznego silikonu. Można wyciągnąć ją z uchwytu i swobodnie obracać.

„Red Dot jest najbardziej prestiżową, międzynarodową nagrodą, jesteśmy więc niezwykle dumni z otrzymania trzech wyróżnień w jednej edycji konkursu. Stało się to pierwszy raz w historii Damixa. Potwierdza to skuteczność naszych starań, zmierzających do corocznego wprowadzenia na rynek innowacyjnego produktu. Jest to kamień milowy w naszej działalności” skomentował Ole Sander, CEO FM Mattsson Mora Group Denmark, firmy stojącej za marką Damixa.

To już 9, 10 i 11 nagroda przyznana przez Red Dot produktom Damixa, potwierdzające, silną pozycję duńskiego designu na arenie międzynarodowej. Wybór jury oznacza, że A-Pex, Tradition i Slate Pro znajdą się w „Księdze zwycięzców Red Dot 2016”, na ekspozycji w muzeum Red Dot w Essen oraz na portalu internetowym www.red-dot.de.

W przeszłości nagrodę Red Dot przyznano bateriom Merkur, Arc i G-Type. W 2011 r. nagrodzono baterię umywalkową Clover, a w 2012 r. Clover Easy. W ostatnich trzech edycjach konkursu, w 2014 r. nagrodzono baterię umywalkową A-Pex, w 2015 r. baterię kuchenną Fern z wysoką wylewką.

Trzej zwycięzcy:

Bateria kuchenna Slate Pro:

Wyróżniająca kolorystyka będąca kombinacją chromu i czerni w połączeniu z elastyczną wylewką sprawiają, że bateria doskonale sprawdza się w kuchni. Bateria wyposażona jest w pojedynczy uchwyt oraz energooszczędną funkcję Cold start.

Bateria kuchenna Tradition z wyciąganą wylewką:

Bateria jednouchwytowa wyposażona jest w wyciąganą, elastyczną wylewkę, którą opłukać można całą powierzchnię zlewu. Oszczędność gorącej wody gwarantuje funkcja Cold Start.

Zestaw prysznicowy A-Pex:

Surowy, elegancki, prosty. Z szeregiem innowacyjnych funkcji. Zaprojektowany we współpracy z duńskim architektem Andreasem Hermansen.