Bell - Czysty chrom i miękkie, przytulne kształty

Czysty chrom i miękkie, przytulne kształty


Nowa seria armatury Bell celuje w przekształcenie zimnego błyszczącego chromu, w coś ciepłego i przytulnego. Energooszczędna, opracowana przy aktywnym udziale konsumentów, idealnie współgra z naturalnymi i spokojnymi wnętrzami.

Czy armatura może być przytulna? Oczywiście, że tak. Wystarczy spojrzenie na serię Bell. Dzięki zaokrąglonym, nieco puszystym kształtom baterie wydają się stać swobodnie na blacie. Wyróżniają się posród armatury lecz nie w negatywnym tego słowa znaczeniu. Wręcz przeciwnie: miękkie, owalne kształty zapraszają do dotyku i nadają zupełnie nowy wygląd kuchni i łazience.

Bell to nowa seria armatury duńskiego producenta Damixa, obejmująca baterie kuchenne
i łazienkowe o różnych kształtach wylewek, jedno i dwu uchwytowe, termostaty wannowe i prysznicowe oraz zestawy prysznicowe ze słuchawką prysznicową i deszczownicą.

Prace nad serią rozpoczęto w 2014 roku, kiedy grupa duńskich konsumentów zaproszonych przez Damixa określiła jak powinna wyglądać i w jakie funkcje powinna być wyposażona armatura przyszłości.
Na podstawie otrzymanych wskazówek konstruktorzy z Damixa rozpoczęli prace nad projektem “przyjazny chrom”.

“Chrom ma zimną i twardą powierzchnię, która najlepiej komponuje się z wyrazistymi i ostrymi kształtami. Przekształcenie czegoś zimnego i wyrazistego w coś gładkiego i miękkiego, o bardziej naturalnym
i przyjaznym wyglądzie tak by odpowiadało oczekiwaniom konsumentów, było ekscytującym wyzwaniem” wyjaśnia Jakob Jensen kierownik projektu w Damixa, odpowiedzialny za kształt serii Bell.

“Miękka, zaokrąglona, dzwono kształtna forma korpusu baterii wyraźnie spodobała się grupie konsultacyjnej klientów. Zakrzywiony, obły kształt u podstawy korpusu stwarza wrażenie, jak gdyby bateria stała swobodnie na blacie i w każdej chwili można ją było swobodnie podnieść” dodaje Jakob Jensen.

Zespół projektantów Damixa położył również nacisk na ergonomiczność serii. Bell jest więc łatwy
do utrzymania w czystości i występuje w wielu wariantach. Baterie dostępne są z czterema rodzajami wylewek i systemem montażowym X-Change, umożliwiającym montaż i demontaż kranu w przeciągu 20 sekund. Dodatkowo dodano szereg funkcji zwiększających przyjazność dla środowiska i portfela, jak Cold start, niskie zużycie wody i energii.

Opis zdjęcia: Bateria jest istotnym elementem dekoracyjnym, wyrażającym styl pomieszczenia. Zmieniając baterię możesz zmienić charakter wnętrza, bez przeprowadzenia drastycznych jego zmian.