A-pex [https://damixa.pl]

A-Pex

Przyszłość nadeszła – piękniejsza niż kiedykolwiek

A-Pex toruje drogę bateriom przyszłości. Zaprojektowany przez popularnego duńskiego projektanta Anders Hermansena. Wdrożony w oparciu o badania i pracę z grupami fokusowymi. Rezultatem jest przełomowa linia armatury, w której forma i funkcja współdziałają perfekcyjnie.Klasyczne funkcje regulacji temperatury i siły strumienia wody, są pomysłowo ukształtowanei umieszczone w górnej części wylewki. Rozwiązanie to znacznie minimalizuje rozchlapywanie wody wokół baterii podczas jej używania.


Linia A-Pex stanowi esencję filozofii Damixa When design makes sense i zdobyła pięć międzynarodowych nagród w dziedzinie wzornictwa:


Interior Innovation Award 2014
2 x Red Dot Award, Product Design 2014
2 x Red Dot Award, Product Design 2015

Jak powstał A-Pex

Zanim stworzyliśmy A-Pex zadaliśmy sobie jedno pytanie: czego oczekują użytkownicy od baterii przyszłości?Udało nam się zainteresować tematem projektanta Andersa Hermansena. Zaprosiliśmy futurologa Liselotte Lyngsø. Przygotowaliśmy projekt. Wdrożyliśmy go. Przetestowaliśmy. Efekt naszej pracy przedstawiliśmy "zwykłym" ludziom w grupach fokusowych.Przekazali nam swoje sugestie i wróciliśmy do deski kreślarskiej. Zostaliśmy przy niej, dopóki nie stworzyliśmy dokładnie tego, o co nam chodziło: A-Pex.

Anders Hermansen

Poznaj projektanta

Anders Hermansen to duński projektant wzornictwa przemysłowego z niezliczoną ilością osiągnięćw CV. Stoi za sukcesem produktów marki Bang & Olufsen. Zaprojektował również wiele unikalnych mebli, m.in., dla duńskiego studia projektowego Paustian. Anders Hermansen jest laureatem kilku duńskich i międzynarodowych nagród w dziedzinie designu.

Poznaj naszą selekcję