„przez lata uparcie trzymaliśmy się przyświecającym nam zasadom, które sprawiają, że nasza firma jest jedyna w swoim rodzaju"

Wróć do archiwum

Na przestrzeni czasu opracowaliśmy wiele klasyków wzornictwa, które zdobią kuchnie i łazienki na całym świecie. Jesteśmy dumni, że dziś nadal jesteśmy jedną z najpopularniejszych duńskich marek, zarówno pod kątem wzornictwa, jak i unikatowych funkcji – i chcemy, aby tak pozostało.


Nasza historia

Początki naszej firmy sięgają 1932 roku, kiedy w starej dzielnicy stoczniowej w Odense powstało przedsiębiorstwo Smith & Co. W tamtym czasie była to niewielka fabryka produkująca części zamienne do motocykli, która później rozrosła się i zaczęła produkować części do rur. To ona dała początek firmie Damixa, jaką znamy dziś: duńskiemu przedsiębiorstwu o międzynarodowej renomie, znanemu z innowacyjności, wzornictwa i najwyższej klasy jakości.


Naszą siedzibę nadal mamy w Odense. Jesteśmy dumni z naszych duńskich korzeni w Odense, a także z kamieni milowych, które osiągnęliśmy w naszej długiej historii. Firma Damixa cieszy się uznaniem za wyznaczanie nowych standardów. Na przykład jako pierwsi w Europie stworzyliśmy armaturę z jednym uchwytem, która zapewnia łatwą i wygodną obsługę. Również jako pierwsi wprowadziliśmy czerwono-niebieski wskaźnik temperatury, który dziś jest wykorzystywany w armaturach produkowanych na całym świecie. To firma Damixa wynalazła nakrętkę w kształcie podkowy, którą do dziś wykorzystuje się do montażu wielu kranów na całym świecie. Naszym celem jest dalsze ustanawianie standardów w zakresie duńskiej jakości i wzornictwa.