„u nas nic nie jest pozostawione przypadkowi"


Kim jesteśmy?

Naszym produktom towarzyszymy przez całą drogę: od laboratoriów rozwojowych i testowych aż po gotowe wyroby trafiające do domów naszych klientów. Kran nie jest przecież tylko kranem. To ważna część naszego domu, której zadaniem jest ułatwiać codzienne życie. Musi on być łatwy w użyciu, mieć inteligentne funkcje i oczywiście być piękny dla oka.


O firmie Damixa

Od 1932 roku celem firmy Damixa jest tworzenie ponadczasowych wzorów w połączeniu z użytecznymi funkcjami i kunsztem rzemiosła. Dla nas dobre wykonanie stanowi podstawę naszej filozofii i jest głęboko zintegrowane ze sposobem, w jaki myślimy i rozwijamy nasze produkty. Naszą ambicją jest tworzenie ponadczasowego designu, ułatwiającego użytkownikom wykonywanie codziennych czynności.


Damixa jest częścią duńskiego dziedzictwa kulturowego. Opieramy się na duńskich korzeniach i tradycjach, które dostrzegalne są na wskroś w naszych produktach. Innowacje są zapisane w naszym DNA, a nasi inżynierowie nieustannie pracują nad rozwojem, ulepszaniem i optymalizacją naszych produktów. Dla nas kran to nie tylko kran i opracowując nowe produkty, zawsze mamy na uwadze środowisko, design i funkcjonalność. Wierzymy, że zrównoważony rozwój to wspólna odpowiedzialność, dlatego nasze armatury są dostępne z wyjątkowymi funkcjami, takimi jak Zimny Start, Eco Save i Eco Click.


Cieszymy się popularnością i uznaniem – dzięki naszym pięknym produktom, które reprezentują to, co najlepsze w duńskim wzornictwie i jakości. Ale równie ważne jest dla nas wnętrze. Wszystko to, czego użytkownicy nie widzą z zewnątrz, a co ma kluczowe znaczenie dla perfekcyjnego działania armatury. Rok po roku.


W 2014 roku firma Damixa dołączyła do szwedzkiej grupy FM Mattsson Mora, która jest liderem na rynku armatur i systemów prysznicowych w Skandynawii.