Poznaj naszych projektantów

Utalentowani projektanci uosabiają firmę Damixa

Damixa słynie na całym świecie z doskonałego duńskiego wzornictwa. Jest to rezultatem współpracy z utalentowanymi projektantami, którzy tworzą armaturę dla przyszłych pokoleń.

Poznaj projektanta:

Halskov & Dalsgaard design

Serię Silhouet pomogło stworzyć Damixa duńskie, wielokrotnie nagradzane, industrialne studio projektowe, założone w 1990 r. przez Christinę Halskov i Hanne Dalsgaard. Prace duetu są głęboko zakorzenione w duńskiej / skandynawskiej tradycji projektowania i łączą design estetyczny z funkcjonalnym. Halskov & Dalsgaard zaprojektowało produkty m.in. dla Stelton, Holmegaard, IKEA, Coloplast i Sticks’n’Sushi.


Myślą przewodnią przy pracach nad Silhouet było stworzenie prostej, nowoczesnej i atrakcyjnej serii armatury. Komentuje Christina Halskov: “Bateria kuchenna jak i łazienkowa jest w nowoczesnym domu obiektem użytkowym i elementem wystroju pomieszczeń. Chciałyśmy stworzyć serię oryginalnej, nie-nonsensownej armatury, której codzienne używanie sprawia radość i która oprze się działaniu czasu. Zarówno ze względu na wzornictwo i jakość produktu”.

Poznaj projektanta:

Jakob Jensen

Jakob Jensen jest inżynierem projektu Damixa, który opracował klika z naszych najpopularniejszych linii produktów. Jakob działa zawsze z poszanowaniem duńskiej i nordyckiej tradycji projektowania, a także kładąc nacisk na wzornictwo wspierające funkcję.


"Moim celem nie jest projektowanie czegoś co po prostu wygląda dobrze, bez względu na to czy jest stylowe i kanciaste, czy też miękkie i zaokrąglone. Projekt musi mieć sens i musi być związany ze sposobem działania każdego użytkownika. W rzeczywistości nie potrafię tego wyrazić lepiej, niż robimy to już w filozofii projektowania Damixa "When design makes sense" - mówi Jakob Jensen. Jakob zaprojektował linie produktów: Arc, Bell i Clover Green, a także zdobył z firmą Damixa kilka międzynarodowych nagród za wzornictwo.

Poznaj projektanta:

Claus Rantzau

Claus Rantzau jest inżynierem projektu w firmie Damixa, odpowiedzialnym za serie Free, Pine i Rowan oraz za jednouchwytową wersję baterii Tradition. Projekty Clausa pokazują, że proces projektowania w firmie Damixa ukierunkowany jest na ułatwienie funkcjonowania użytkowników w przestrzeni kuchennej i łazienkowej oraz dbałość o środowisko naturalne:


"Podczas projektowania nasze prace często opierają się na konkretnym wyzwaniu. Otrzymujemy od naszych klientów, sprzedawców i partnerów handlowych informacje o codziennych problemach z produktami, takich jak obsługa czy czyszczenie. Staramy się stawić im czoła, projektując armaturę atrakcyjną wizualnie, dobrze przemyślaną, o wysokiej jakości i wyposażoną w przyjazne dla użytkownika funkcje”.

Poznaj projektanta:

Lars Lindegaard Østerhaab

Produkty Concealed zostały opracowane we współpracy z Larsem Lindegaardem Osterhaabem, managerem ds. rozwoju i zakupów w firmie Damixa. Jest on współodpowiedzialny za powstanie kultowych modeli A-Pex i Rowan. W ramach linii produktów Concealed, Lindegaard Osterhaab zaprojektował uchwyty do wszystkich zestawów prysznicowych.​​​​​​​