Arc

Wokół innowacji i elegancji

Arc jest książkowym przykładem tego co w duńskim designie najlepsze. Mającej głęboki sens innowacji. Dzięki 360 stopniowemu zakresowi obrotu, baterią można manewrować wokół całego zlewu. Najwszechstronniejsza linia baterii kuchennych na rynku dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych uchwytu i wylewki. Arc otrzymał nagrody:


Red Dot Design Award
iF Design Award

Jak stworzyliśmy Arc

Arc to odpowiedź na nasze pragnienie stworzenia najbardziej kompleksowej baterii Damixa wszechczasów.  Gdy udało się już wdrożyć 360 stopniowy zakres obrotu, zadanie dokończenia projektu otrzymał Jakob Jensen:


"Wyzwaniem było zaprojektowanie baterii w sposób, który pozwoli użytkownikowi zrozumieć ją intuicyjnie. Kierunek projektu wyznaczyła funkcjonalność. Na przykład nadałem wylewce inny, bardziej charakterystyczny kształt. Bateria została ustawiona w odwrotny sposób dający użytkownikowi wskazówkę, że można ją obrócić o 360 stopni”  mówi Jakob Jensen.

Jakob Jensen

Poznaj projektanta

Jakob Jensen jest inżynierem projektu Damixa, który opracował kilka z naszych najpopularniejszych linii produktów. Zawsze z poszanowaniem duńskiej i nordyckiej tradycji projektowania, a także kładąc nacisk na wzornictwo wspierające funkcję.​​​​​​​

Poznaj naszą selekcję