Clover Green

Zielony i dobrze przemyślany

Clover Green to elegancka i wydajna armatura, łącząca stylowe i przyjazne dla środowiska rozwiązania. Szeroki wachlarz modeli, proste, surowe wzornictwo pasujące do współczesnych wnętrz. W 2011 r. uhonorowana Red Dot Award, w kategorii Product Design.


Red Dot Design Award

Jak powstał Clover Green

Jakob Jensen, inżynier projektu Damixa, jest twórcą serii Clover Green. Seria jest pochodną projektu, niemającego pierwotnie nic wspólnego z wzornictwem, mówi Jakob Jansen:"Zaczęło się od opracowania nowego systemu dla naszej armatury. Poszukiwaliśmy systemu wielokrotnego użytku, tak by uniknąć każdorazowego udoskonalania koła. Clover był pierwszym projektem, który zrobiliśmy stosując nowe rozwiązania. Jego ostry i wyrazisty design jest nadal bardzo popularny, stanowiąc przykład ponadczasowego wzornictwa Damixa".Clover uaktualniono do Clover Green i rozbudowano kilka stylowych i przyjaznych dla portfela funkcji.

Jakob Jensen

Poznaj projektanta

Jakob Jensen jest inżynierem projektu Damixa, który opracował klika z naszych najpopularniejszych linii produktów. Zawsze z poszanowaniem duńskiej i nordyckiej tradycji projektowania, a także kładąc nacisk na wzornictwo wspierające funkcję.​​​​​​​

Poznaj naszą selekcję