Tradition

Nowoczesna klasyka

Przez wiele dekad  armatura wyglądała identycznie jak Tradition. Teraz wykonaliśmy kolejny kroki poszerzyliśmy ofertę o nowy rodzaj baterii: Tradition z pojedynczym uchwytem oraz nowoczesną technologią Damixa zamkniętą w korpusie. Możesz więc wybierać pomiędzy klasyką i “nowoczesną klasyką”. Baterie dostępne są również w wykończeniach polerowany mosiądz lub polerowana miedź.


Jak stworzyliśmy Tradition

Claus Rantzau jest inżynierem projektu Damixa i twórcą  jednouchwytowej wersji Tradition . Wyjaśnia, że za pomysłem na baterię stała chęć uaktualnienia klasycznego wzoru, który wychodziłby na przeciw funkcjonalności współczesnej armatury:"Ten typ kranu reprezentuje dobrze znany i popularny od wielu lat design. Styl inspirowany jest romantyczną francuską kuchnią wiejską. Jego uaktualnienie do wariantu jednouchwytowego należało zatem przeprowadzić niezwykle ostrożnie”.


"Dużo energii poświęciliśmy detalom, tak by zachować wszystkie cechy starych, klasycznych kranów. Nowoczesne metody produkcji dostarczyły nam materiały, kształty, porcelanowe zdobienia  itp., tak by całość pasowała do oryginalnego stylu. We wnętrzu baterii zamknęliśmy natomiast nowoczesną technologię i funkcjonalność ".

Claus Rantzau

Poznaj projektanta

Claus Rantzau jest inżynierem projektu w Damixa, odpowiedzialnym za serie Free, Pine i Rowan oraz za jednouchwytową wersję baterii Tradition. Wyjaśnia, że proces projektowania Damixa ukierunkowany jest na ułatwienie funkcjonowania użytkowników w przestrzeni kuchenneji łazienkowej oraz dbałość o środowisko naturalne

CZYTAJ WIĘCEJ O PROJEKTANTZE​​​​​​​​​​​​​​

Poznaj naszą selekcję