Silhouet [https://damixa.pl]

Silhouet

Zgrabny. Skandynawski. Atrakcyjny.

Dzięki czystemu, zachęcającemu wzornictwu Silhouet pięknie wkomponowuje się w kuchnie i łazienki. Te dzisiejsze i jutrzejsze.  Bateria łazienkowa dostępna jest w trzech różnych wysokościach, tak by można było używać jej również z wysokimi umywalkami nablatowymi. Stylowy prysznic wyposażony jest w deszczownię, która dzięki smukłemu wzornictwu wydaje się unosić, nadając zestawowi wyrafinowany wygląd. Silhouet to esencja ponadczasowego skandynawskiego designu i wyjątkowej jakości Damixa.


Poznaj projektantów: Halskov & Dalsgaard Design

Myślą przewodnią przy pracach nad Silhouet było stworzenie prostej, nowoczesnej i atrakcyjnej serii armatury. Komentuje Christina Halskov: “Bateria kuchenna jak i łazienkowa jest w nowoczesnym domu obiektem użytkowym i elementem wystroju pomieszczeń. Chciałyśmy stworzyć serię oryginalnej, nie-nonsensownej armatury, której codzienne używanie sprawia radość i która oprze się działaniu czasu. Zarówno ze względu na wzornictwo i jakość produktu”.

Halskov & Dalsgaard Design

Poznaj projektanta

Serię Silhouet pomogło stworzyć Damixa duńskie, wielokrotnie nagradzane, industrialne studio projektowe, założone w 1990 r. przez Christinę Halskov i Hanne Dalsgaard. Prace duetu są głęboko zakorzenione w duńskiej / skandynawskiej tradycji projektowania i łączą design estetyczny z funkcjonalnym. Halskov & Dalsgaard zaprojektowało produkty m.in. dla Stelton, Holmegaard, IKEA, Coloplast i Sticks’n’Sushi.

Poznaj naszą selekcję