Silhouet. Smukły.

Skandynawski. Atrakcyjny.

Silhouet.

Znajdź swój styl

Armatury Silhouet są smukłe, na wskroś skandynawskie i po prostu oszałamiające. Są dostępne zarówno w wersji klasycznej, jak i bezdotykowej, w siedmiu pięknych wariantach kolorystycznych oraz z kompletną kolekcją akcesoriów łazienkowych. W prosty sposób możesz połączyć funkcjonalność z materiałami, kolorami i akcesoriami odzwierciedlającymi Twój styl oraz atmosferę, którą chcesz stworzyć w swoim domu.


​​​​​​​Dzięki prostemu i atrakcyjnemu wyglądowi produkty Silhouet pięknie będą komponować się w kuchniach i łazienkach zarówno dziś, jak i w przyszłości. Baterie Silhouet do łazienek są dostępne w pięciu różnych wysokościach, dzięki czemu można je montować w połączeniu z wysokim zlewem nablatowym. Stylowy system prysznicowy Silhouet jest wyposażony w głowicę prysznicową, która dzięki swojej wyjątkowo smukłej konstrukcji wydaje się unosić w powietrzu, zapewniając wykończeniom jeszcze bardziej wyrafinowany wygląd. Silhouet to esencja ponadczasowego duńskiego designu i wyjątkowej duńskiej jakości Damixa.

Kolekcja jest dostępna w 8 wersjach kolorystycznych

Matowa czerń Powierzchnia zapobiegająca odciskom palców

Matowa czerń zachwyca minimalistycznym pięknem, tworząc stonowane ciemne akcenty i doskonale kontrastując z nowoczesnym wyglądem wielu kuchni i łazienek. Matowa czarna powierzchnia nie blaknie z upływem czasu i jest odporna na brud i tłuste odciski palców.  


Dla zapewnienia przyczepności i optymalnej czerni, zastosowano podkład gruntujący. Wierzchnia warstwa lakieru jest matowa i to właśnie ona gwarantuje twarde, wytrzymałe wykończenie zapobiegające powstawaniu odcisków palców.

Biały matowy Powierzchnia odporna na promieniowanie UV 

Silhouet Matt White to minimalizm w czystej postaci.  Matowa biała powierzchnia pięknie uwydatnia kształty i detale konstrukcyjne. 


Nie daj się zwieść delikatnemu wykończeniu – powłoka proszkowa jest trwała, wytrzymała i zaskakująco łatwa w czyszczeniu. Powierzchnia jest odporna na promieniowanie UV, więc armatura nie zżółknie od światła słonecznego i długo pozostanie jak nowa.

Solidne, szczotkowane powierzchnie PVD

Stal, szczotkowany mosiądz i szczotkowana miedź to dyskretna i elegancka alternatywa dla chromu, pasujące do niemal każdego kuchennego i łazienkowego wnętrza.


Dzięki specjalnej powłoce PVD, Silhouet oferuje twardszą, wyjątkowo solidną powierzchnię, która z łatwością wytrzymuje zarysowania oraz odporna jest na korozję i przebarwienia. Silhouet z wykończeniem w mosiądzu posiada również bardzo wytrzymałą i bardzo trwałą powłokę PVD.

🛒

Zobacz, gdzie doświadczasz i kupuj produkty Damixa

Poznaj projektantów

W tworzeniu serii Silhouet pomogły firmie Damixa wyróżnione wieloma nagrodami duńskie projektantki przemysłowe, Christina Halskov i Hanne Dalsgaard. Twórczość duetu jest głęboko zakorzeniona w tradycyjnym skandynawskim wzornictwie i opiera się na estetycznym i funkcjonalnym designie.


W ramach serii Silhouet chciałyśmy stworzyć proste, nowoczesne i atrakcyjne krany i baterie, wyjaśnia Christina Halskov: armatury zarówno do kuchni, jak i do łazienek, to przedmioty funkcjonalne, ale także elementy wystroju nowoczesnych domów. Chciałyśmy stworzyć serię oryginalnych, praktycznych baterii, z których przyjemnie będzie korzystać na co dzień i które będą służyć przez bardzo długi czas, pod względem wzornictwa i jakości.


Poznaj naszą selekcję

Nie znalazłeś czegoś pasującego do Twojego stylu?

Sprawdź inną z naszych wielu serii